Drukuj
Szanowni Państwo
W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą odmienne od tych z lat ubiegłych. Obostrzenia dotyczące gromadzenia się ludzi, takie jak zakaz spotkań, imprez i zgromadzeń publicznych powyżej 5 osób, wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wymusiły na nas konieczność maksymalnego ograniczenia obchodów 102 rocznicy odzyskania niepodległości.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Przedbórz obchody te odbędą się w bardzo ograniczonym zakresie z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych i ograniczeniem liczby uczestników.
Uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada rozpoczną się Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Aleksego w Przedborzu o godz. 12.00, następnie poszczególne delegacje będą miały możliwość indywidualnego złożenia kwiatów pod pomnikami znajdującymi się na terenie miasta Przedborza. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, nie odbędzie się tradycyjny przemarsz ulicami miasta Przedborza z udziałem orkiestry przedborskiej oraz pocztów sztandarowych.
Przypominamy wszystkim chętnym do wzięcia udziału w uroczystościach o przestrzeganiu obostrzeń, jakie zostały wprowadzone na terenie całego kraju w związku z pandemią koronawirusa.
Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Przedbórz do świętowania tego ważnego dnia w gronie najbliższych - o godz. 12:00 zaśpiewajmy w domach Mazurka Dąbrowskiego, weźmy udział w transmisji online mszy świętej z kościoła parafialnego w Przedborzu oraz wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach. Niech ten dzień będzie wyjątkowy dla każdego Polaka, pomimo aktualnie panującej w naszym kraju sytuacji epidemiologicznej.
 
Z poważaniem
Przewodniczący Rady Miejskiej w Przedborzu - Krzysztof Zawisza