Szanowni Państwo,

zachęcam do składania wniosków w ogłoszonej właśnie kolejnej edycji konkursu „Sołectwo na plus”. Program angażuje mieszkańców terenów wiejskich do podejmowania inicjatyw mających na celu polepszenie jakości życia czy zwiększenie integracji. Zgłoszenie, w imieniu swojego Sołectwa, może złożyć każdy Sołtys z terenu województwa łódzkiego.

Wnioski należy przesłać do 11 stycznia 2024 r.

Od początku obecnej kadencji Samorząd Województwa Łódzkiego na potrzeby realizacji projektów sołeckich udzielił dotacji w kwocie 37 mln złotych. W programie „Sołectwo na plus” maksymalnie uprościliśmy sposób składania wniosków, a wysokość jednorazowej dotacji podnieśliśmy z 5 tysięcy do 15 tysięcy złotych w tym roku. Nasze działania wpłynęły na uatrakcyjnienie konkursu, większą liczbę napływających wniosków, a tym samym więcej ciekawych propozycji i zrealizowanych pomysłów.

Regulamin konkursu został udostępniony na stronie www.lodzkie.pl/rolnictwo w zakładce „Sołectwo na plus” .

Serdecznie zapraszam do udziału!

Jednocześnie pragnę Państwa poinformować, że w pierwszej połowie stycznia ruszy nabór wniosków w zupełnie nowym konkursie - na budowę lub postawienie świetlicy wiejskiej. Proszę śledzić naszą stronę internetową.

 

Marszałek Województwa Łódzkiego

Grzegorz Schreiber

 

Wszelkie pytania można kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznie: 42-291-97-71, 42-663-67-69, 42-663-35-70, 42-663-35-74