IMG_0008Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „Najpiękniejsze kwiaty WIOSNY”, na który napłynęło ponad siedemdziesiąt prac. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, ponieważ wykonali swoje prace wykorzystując bardzo różnorodną technikę. Rysunki zostały namalowane farbami, kredkami, a także wyklejone kolorowym papierem, bibułą, muliną, sztucznym włosiem, plasteliną, materiałem, prawdziwymi baziami, udekorowane sztucznymi motylami, ptaszkami i kwiatami. Wśród prac konkursowych znalazły się jednak nie tylko rysunki, ale również bukiety kwiatów wykonane z kolorowego papieru i bibuły: róże, krokusy, narcyze i bazie. Niektóre z kwiatów zostały do biblioteki przyniesione już w wazonach, koszyczkach i doniczkach wykonanych przez uczestników konkursu.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i na rozdanie nagród również przybyła liczna grupa dzieci wraz z wychowawczyniami. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Prace konkursowe można oglądać w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Przedborzu do końca maja.
Miejska Biblioteka Publiczna w Przedborzu dziękuje swoim małym czytelnikom za udział w konkursie. To dzięki nim i ich pracy do biblioteki już przyszła wiosna, „zakwitły” kolorowe kwiaty i zrobiło się wesoło.


Nagrodzeni w konkursie „Najpiękniejsze kwiaty WIOSNY”

I miejsce:
Wiktoria Łuczyńska
Monika Kobędza

II miejsce:
Martyna Juśkiewicz
Robert Banaszczyk

III miejsce:
Natalia Dziuba
Aleksander Stępień

Wyróżnienia:
Nadia Wicik
Ola Kawka
Julia Nowakowska
Zofia Dobrzańska
Julia Tomalka
Dawid Juszczyk
Jakub Włoch

Tekst:  S.T.