DSC05022W sobotę 14.07.2012 roku przy dużym zalewie zorganizowany został koncert lokalnej grupy hip – hopowej. Na przedborskiej scenie wystąpiło 7 fajnych młodych mężczyzn, którzy pomimo niezbyt sprzyjającej pogodzie zgromadzili sporą publiczność. Łudi, Beny, Payda, Gadżet, Kuket, RDK, Husito, chłopaki z Przedborza,  dali 1,5 godzinny świetny koncert. Teksty śpiewanych przez nich piosenek powodowały wzruszenie wśród słuchaczy. Można było znaleźć w nich pewnego rodzaju bunt, sprzeciw, ale także ogromną miłość i przywiązanie nie tylko do rodziny, ale także do naszego miasteczka i miejsc          z dzieciństwa. Koncert tak się wszystkim spodobał, że podjęto decyzję o zorganizowaniu w odrestaurowanym Miejskim Domu Kultury w Przedborzu HIP – HOP DAY.   Po występie naszych hip – hopowców na scenę wszedł  zespół Mirage z Przedborza w składzie Karol Walczak i Wojciech Plesiński, którym towarzyszył Bartek Łyszczarek, wschodząca gwiazda muzyki rockowej. Wraz z rozpoczęciem koncertu pogoda zaczęła się poprawiać, co oprócz świetnej muzyki, zachęciło znaczną część przebywających osób do wspólnej zabawy i tańców. Udana impreza trwała do późnych godzin nocnych.
Drugiego dnia 15.07.2012 r. nad zalewem w Przedborzu odbył się piknik związany z otwarciem kompleksu rekreacyjno – sportowego. Impreza rozpoczęła się o godzinie  14:00 VI Turniejem Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Przedborza. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach. Najlepszymi zawodnikami zostali: w konkurencji piękne i młode do 18 lat: Weronika Świercz i Gabriela Kapica,   Piękne  18+: Magda Trenda i Monika Trenda,  Młodzież do 16 lat: Sebastian Motyka i Marcin Rakowski,  Panowie  16 -35 lat: Gryglewski Wiesław i Gryglewski Piotr, Panowie 35+: Maciej Krawczyk i Miłosz Naczyński
W trakcie pikniku odbywały się również  konkursy na najszybszy zjazd ze zjeżdżalni wodnej, mini golfa, zawody łucznicze, wyścigi kajakowe, przeciąganie liny oraz zawody wędkarskie. Dla najlepszych uczestników przewidziane były dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody. Lista nagrodzonych zawodników  w załączeniu.
Wszyscy uczestnicy pikniku  mieli tego dnia okazję spróbować swoich sił i sprawdzić sprawność fizyczną w animacjach sportowych dostępnych wokół kąpieliska. Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać między innymi z zorbingu, ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni wodnej. Imprezie towarzyszyły także stoiska gastronomiczne, gdzie największym powodzeniem tradycyjnie cieszył się przedborski przysmak –  kugiel.
Wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji pikniku serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania za udzielone wsparcie kierujemy do ludzi dobrego serca – naszych lokalnych sponsorów.  Zysk z imprezy przeznaczony został na doposażenie sali dla grupy sześciolatków, którzy od 1 września 2012 rok będą mieli swój oddział  w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym.
Otwarcie infrastruktury nad zalewem przyczyni się z pewnością do zwiększenia liczby turystów odwiedzających nasze miasteczko. O zaletach tego miejsca świadczy nagrany przez lokalną telewizję NTL inauguracyjny program, z pozytywnymi wypowiedziami osób przybyłych do nas w tym dniu,  nie tylko z okolic powiatu radomszczańskiego, ale także z różnych stron Polski.  Stajemy się miejscowością atrakcyjną turystycznie, posiadającą bezpieczny akwen wodny z nowoczesnym zapleczem sanitarnym. Plażowicze, oprócz boisk do siatkówki, koszykówki czy mini golfa, mogą skorzystać także z kortu tenisowego, ścianki wspinaczkowej czy skate – parku. Wędkarzy ucieszy duża ilość smacznych ryb w zalewie. Turystom będzie służyło także pole karawaningowe i namiotowe z zapleczem sanitarno – kuchennym. Wieczorem będzie można w specjalnie przygotowanych miejscach napalić ognisko. Atrakcją jest też zamontowana na kąpielisku fontanna, która wieczorem świeci bajecznymi kolorami.
Fot. P.Grabalski
Tekst: M.B.


Sobota 14.07.2012 r.:


Niedziela 15.07.2012 r.: